آموزش انگلیسی کودکان در منزل

11 شهریور 1399

پدر و مادرهای عزیز:

ما در زیر نکاتی را بیان می‌کنیم که لازم است قبل از شروع آموزش بدانید. لطفا آنها را با دقت مطالعه کنید. در لینک زیر فیلم‌های آموزش زبان را براساس مهارت‌هایی که کودک نیاز دارد تا یاد بگیرد، دسته بندی کرده ایم. کافیست که یکی از فیلم‌ها را پخش  کنید. آموزش‌ها به شکل اتوماتیک عوض می‌شوند.

ما در تیم تاتی پاتی کیدز سعی داریم از بهترین اساتید و آموزش‌ها استفاده کنیم و امیدواریم که بتوانیم گامی هر چند کوچک در یادگیری و موفقیت فرزندان این مرز و بوم برداریم.

آمورش زبان تاتی پاتی

آموزش زبان انگلیسی مخصوص کودکان 

آموزش زبان به کودکان

چگونه به کودکانمان در منزل انگلیسی یاد بدهیم؟

بسیاری از والدین علاقه دارند که به کودکان خود در منزل زبان انگلیسی یاد بدهند، اما نمی‌دانند چگونه این کار را آغاز کنند. این موضوع که چقدر زبان خودتان خوب باشد اهمیت ندارد. تنها چیزی که مهم است این است که مشتاق به یاددهی زبان به کودکتان باشید و برای آنها مشوق خوبی باشید. کودکان اشتیاق را از والدین خود یاد می‌گیرند. اگر کودک شما بلافاصله شروع به صحبت نکرد، اصلا نگران نباشید. آنها برای هضم زبان جدید به زمان احتیاج دارند. صبور باشید. کودک شما در زمان مربوط و مناسب خودش صحبت کردن را شروع خواهد کرد.

برنامه ریزی داشته باشید

داشتن یک زمان مشخص و خاص برای یادگیری زبان بسیار مهم است. بهتر است این مدت زمان کوتاه، ولی منظم باشد تا بلندمدت و نامنظم. برای کودکان 15 دقیقه در روز کافیست. می‌توانید به تدریج و به مرور زمان متناسب با رشد کودک و افزایش قدرت تمرکز، زمان یادگیری را افزایش دهید. به منظور حفظ تمرکز کودکتان، زبان‌آموزی را کوتاه و متنوع کنید.

سعی کنید یک فعالیت خاص را هر روز در یک زمان مشخص انجام دهید. کودک زمانی که بداند چه چیزی انتظارش را می‌کشد، از نظر روانی راحت‌تر و مطمئن‌تر می‌شود. مثلا می‌توانید هر روز بعد از مدرسه یک بازی انگلیسی داشته باشید. یا اینکه همراه با کودکتان قبل از خواب یک کتاب داستان انگلیسی بخوانید. اگر فضای کافی در منزل دارید، گوشه‌ای را انتخاب کنید و هر آنچه مربوط به یادگیری زبان است از قبیل DVDها، کتابها، بازیها و هر آنچه کودک شما ساخته است را آنجا قرار دهید. تکرار یک امر حیاتی است. کودکان نیاز دارند که کلمات یا عبارات را قبل از آنکه خودشان استفاده کنند، چندین و چند بار بشنوند.

بازی کردن

کودکان به شکل طبیعی و ناخودآگاه وقتی در حالت بازی و سرگرمی هستند بهتر یاد می‌گیرند. فلش‌کارتها یکی از روشهای بسیار خوب برای یادگیری هستند. بازی‌های بسیاری وجود دارند که شما می‌توانید با استفاده از فلش‌کارتها انجام دهید.

شما می‌توانید در سایت ما انواع متفاوتی از فلش‌کارتها را پیدا کنید. بازیهای متنوع دیگری نیز برای آموزش زبان وجود دارد. مانند بازیهای اکشن، بازیهای تخته‌ای، بازی با کلمات، بازیهای آنلاین و ...

بازی با رنگ

استفاده از شرایط روزانه

یکی از مزایای یادگیری زبان در منزل این است که می‌توان از موقعیت‌ها و شرایط واقعی موجود در محیط منزل برای تمرین زبان استفاده کرد.

به عنوان مثال:

 • زمانی که کودکتان در حال لباس پوشیدن است در مورد لباس صحبت کنید.
 • زمانی که به کودکتان کمک می‌کنید تا اتاقش را مرتب کند، کلمات مربوط به اسباب بازیها و مبلمان را تمرین کنید.
 • زمانی که در حال آشپزی یا خرید هستید، کلمات مربوط به غذاها را تمرین کنید. مثلا لیست خرید خود را به کودکتان بدهید و از او بخواهید موقع برگشت به منزل آن را به انگلیسی تبدیل کند.

داستان

کودکان در سنین پایین علاقه بسیار به کتابهای مصور دارند. با کودکتان به عکس‌ها نگاه کنید و با اشاره به عکس، کلمه مربوط به آن را بگویید. بعدها شما می‌توانید از کودکتان چیزهای متنوعی بپرسید. مثلا گربه کجاست؟ (where is the cat?). بعد از مدتی تمرین می‌توانید به عکس گربه اشاره کنید و بپرسید آن چیست؟ (what is that?). گوش دادن به داستان‌ها باعث می‌شود که کودکتان با صداها و وزنهای زبان انگلیسی آشنا شود.

استفاده از آهنگ‌ها

آهنگ ها یکی از بهترین روش‌ها برای یادگیری کلمات جدید و تلفظ آنهاست. آهنگهای همراه با بازی به شکل معجزه‌آسایی در یادگیری زبان کودکان موثر هستند. حتی اگر نتوانند آن شعر را بخوانند. بازی‌ها معمولا نشان‌دهنده معنی آن کلمه در آهنگ است. آهنگهای بسیار جالبی وجود دارند که شما می‌توانید به کودک خود به آنها گوش دهید.

موزیک کودک

آموزش قواعد

برای کودکان با سن پایین، هیچ نیازی به یادگیری قواعد به شکل مستقیم نیست. اما در عوض می‌توانید آنها را به شنیدن و استفاده از ساختارهای مختلف گرامری در متن زندگی، عادت بدهید.

مثلا استفاده ازhave got  زمانی که می‌خواهیم در مورد ویژگی‌های ظاهری کسی صحبت کنید. یا استفاده از must  و must not وقتی که می‌خواهیم در مورد قوانین مدرسه صحبت کنید. شنیدن و استفاده از گرامر در متن در سنین کودکی باعث می‌شود تا آنها در بزرگسالی از گرامرها به شکل صحیح استفاده کنند.

برای کودکان با سن بالاتر، می‌توانید از بخش تمرینات گرامر موجود در سایت استفاده کنید. ویدئوها، امتحانات کوتاه و بازیها در این زمینه بسیار کمک کننده هستند.

با افزایش سن کودک (یا کودکان با سن بالاتر)، توضیح قواعد برای خواهرها و برادرها و اعضای خانواده توسط کودک، می‌تواند بسیار مفید باشد. توضیح یک موضوع برای فردی دیگر باعث می‎شود که کودک آن موضوع را بهتر یاد بگیرد.

چه کلمات و عباراتی را بهتر است اول یاد بگیریم؟

وقتی که می‌خواهید موضوعی را انتخاب کنید، علائق و نوع شخصیت کودک خود را در نظر بگیرید و اجازه دهید کودکتان خودش موضوع را انتخاب کند. به عنوان راهنمایی می‌توانید از موضوعات زیر استفاده کنید.

 • اعداد
 • رنگها
 • صفات و ویژگی‌ها (کوتاه، بلند، چاق و ...)
 • اعضای بدن
 • اسباب بازی‌ها
 • لباس‌ها
 • حیوانات
 • غذاها

شما می‌تواند در سایت ما به حوزه وسیعی از موضوعات دسترسی داشته باشید.

این موضوع بسیار مهم است که کودک شما عادت به اختصاص دادن یک زمان مشخص برای زبان خود کند. بنابراین سعی کنید هر روز از یک عبارت مشخص و خاص برای شروع تمرین زبان استفاده کنید.مثلا

 • It is English time, lets sit down.
 • Which song shall we start with today?

کودکتان به زودی جواب این سوالها را یاد خواهد گرفت.

 • Please
 • Thank you
 • Can I have…?
 • Where is…?
 • Point to…

رویکرد شما هر چه باشد، مهمترین چیز در یادگیری زبان، داشتن آرامش و  سرگرمی حین یادگیری است. در این صورت یادگیری زبان تبدیل به یک تجربه لذت بخش برای شما و فرزندتان خواهد شد.

 

منبع :https://learnenglishkids.britishcouncil.org/

 

2 کامنت

نظرات شما عزیزان

Captcha change